KIDULT


ZNACZENIE: Wymawiane „kidalt”; osoba dorosła, która z wyboru, w niektórych aspektach życia, zachowuje się niedojrzale.


UŻYCIE: Kidult to osoba dorosła, która chcąc przedłużyć beztroskie życie dziecka/nastolatka, wzbrania się przed dostosowaniem do wszystkich wymogów „dorosłego życia”. Niedojrzałość może dotyczyć wyglądu (t-shirty z rysunkami z kreskówek, kolorowe skarpety), postawy (niechęć do zaciągnięcia kredytu lub posiadania dzieci) czy zainteresowań (granie na Play Station, kolekcjonowanie przedmiotów z wizerunkiem Hello Kitty). Kidult nie jest synonimem osoby nieodpowiedzialnej – rozczochrany, kolorowo ubrany trzydziestolatek, może być prężnie działającym biznesmenem, a niechcący zaciągnąć kredytu, może robić karierę w inżynierii genetycznej.


PRZYKŁAD: Znalazłam sklep, w którym mogę kupić wszystko czego mi trzeba: koszulka z rysunkiem E.T., różowa narzuta z pluszu i cała masa komiksów; do tego bardzo sympatyczny sprzedawca – trzydziestolatek, w sportowej bluzie z demobilu, z dredami do pasa. Tylko nazwę mogli wymyślić mniej oczywistą niż „Świat kidultów”.


ETYMOLOGIA: ang. kid – dziecko + adult – dorosły.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.